Emerytura

Emerytura to przywilej, a nie kara.

Emerytura to zasłużony czas odpoczynku i realizacji życiowych pasji. Bez konkretnych systematycznych działań, nie będziemy w stanie realizować swoich marzeń. Słaba efektywność państwowego systemu emerytalnego w teraźniejszym kształcie nie podlega dyskusji. Chęć utrzymania dotychczasowego poziomu życia na emeryturze, zmusza nas już dzisiaj do wyboru dodatkowego zabezpieczenia swojej przyszłości.


Istnieją różne możliwości zaoszczędzenia dodatkowego kapitału na przyszłość aby wypełnienić spodziewaną lukę emerytalną. Wszystkie te warianty łączy jednak wspólna cecha: im wcześniej rozpocznie się oszczędzanie, tym wyższa będzie spodziewana dodatkowa emerytura lub zaoszczędzony kapitał. Dlatego warto pomyśleć o emeryturze już dziś. Im szybciej zaczniesz odkładać pieniądze, tym większe masz szanse na zgromadzenie sumy, która wystarczy na całkowite pokrycie standardu życia, jaki sobie wymarzysz.

Pierwszym krokiem w zapewnieniu sobie godziwej emerytury jest wybor odpowiedniego funduszu emerytalnego – takiego, który da Ci gwarancję stabilności i bezpieczeństwa. Jednak wybierając fundusz emerytalny, pamiętaj, że choć fundusze pomnażają środki efektywnie, trafia do nich jedynie drobna część naszych wynagrodzeń. Dlatego emerytura z ZUS i OFE może okazać się niewystarczająca. Jeżeli chcesz zabezpieczyć się na przyszłość i moc utrzymać obecny poziom życia rownież po przejściu na emeryturę, powinieneś systematycznie przeznaczać określony procent swoich dochodow na inwestycje. Programy emerytalne FORUM NDF to najlepszy sposob, żeby pewniej spojrzeć w przyszłość.