PROGRAMY GROMADZENIA KAPITAŁU DLA DZIECKA

Jedną z największych trosk rodziców jest przyszłość dzieci. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami dowiadujemy się czym jest odpowiedzialność. Martwimy się, jak poradzą sobie, gdy nas zabraknie. Chcemy im zapewnić udany start w dorosłe życie. Myśląc o przyszłości myślimy o ich wykształceniu i usamodzielnieniu.

Bezpłatne studia to fikcja. Nawet jeśli sama edukacja nic nie kosztuje to i tak sporo pieniędzy pochłoną koszty utrzymania studenta. Co więcej, w czasach, gdy wyższe wykształcenie staje się bardzo powszechne, na rynku pracy większego znaczenia nabiera jego jakość. Warto więc zainwestować w studia na renomowanej, czasem zagranicznej uczelni, by ułatwić naszemu dziecku start w dorosłe życie. Studia to nie mieszkanie i żaden bank nam ich nie sfinansuje. Sami musimy zebrać odpowiedni kapitał.

Wychowanie dziecka do ukończenia przez nie studiów to nie tylko czas wysiłku fizycznego, to też ogromny wysiłek finansowy (w Polsce oscyluje w granicach od 300.000 do 600.000 zł). Ale czy nie chciałbyś być zapamiętany jako troskliwy rodzić, który ułatwił start swojemu dziecku w dorosłe życie, przekazując mu w odpowiednim momencie kapitał? Poważnie przemyśl decyzje dotyczące przyszłości swojego dziecka. Bądź dojrzałym rodzicem i używając najprostszego prawa procentu składanego, małymi kroczkami zabezpiecz przyszłość osób nam najdroższych. Zgromadzenie kapitału, który przekażesz dziecku, które wkroczy w świat dorosłych jest naprawdę bardzo proste. Jedyne co potrzeba, to pomyśleć teraz, a nie jak będzie za późno.

 

Doradca FORUM NDF pomoże Ci:

  • zbadać Twoje priorytety co do celu gromadzenia kapitału dla dziecka
  • dopasować odpowiedni program do horyzontu czasowego gromadzenia środków
  • w wyborze odpowiedniego portfela w odpowiedzi na Twoje preferencje do ryzyka inwestycyjnego
  • dokonać starannego wyboru spośród rodzajów i wariantów programów oszczędzania dla dziecka
  • przeprowadzić symulację przebiegu programu w czasie
powypełniać wnioski i niezbędne formularze